O firmie

Przekraczając granice możliwości... Sięgać po niemożliwe...

Firma SkyArt Xtreme Sp. Z o.o. jest oficjalnym przedstawicielem producenta najnowocześniejszych certyfikowanych samolotów akrobacyjnych XA41 (wersja jednomiejscowa) i XA42 (wersja dwumiejscowa) w Polsce. 

Założycielem i Prezesem firmy SkyArt Xtreme Sp. Z o.o. jest Artur Kielak, który za sterami ponad 30 typów samolotów oraz śmigłowców; tłokowych, turbośmigłowych i odrzutowych spędził ponad 8000 godzin. Zawodowo związany z liniami lotniczymi Ryanair, gdzie pełni funkcję kapitana boeinga 737-800.
Posiada amerykańską licencję zawodową pilota śmigłowcowego i samolotowego z uprawnieniami do lotów według przyrządów i na samoloty wielosilnikowe.

Artur jest również instruktorem samolotowym specjalizujacym się w akrobacji samolotowej, oraz członkiem kadry narodowej Rzeczypospolitej Polskiej w akrobacji samolotowej i pilotem pokazowym. Od kiedy został Mistrzem Polski w akrobacji samolotowej w 2011 roku, jest najwyżej sklasyfikowanym polskim zawodnikiem w akrobacji samolotowej na mistrzostwach Europy i Świata. Artur jest też aktualnym V-ce mistrzem Wielkiej Brytanii w akrobacji w klasie UNLIMITED.
Ponadto Artur Kielak jest pilotem demonstracyjnym i pokazowym firmy XtremeAir.
 

Samolot

Skrzydło składa się z dźwigara głównego, zbudowanego w całości z włókna węglowego. Wyposażone jest w lotki na całej rozpiętości, przetestowane do 18g i zamocowane na pięciu zawiasach, które stanowią część użebrowania skrzydła, zwiększając tym samym jego sztywność i wytrzymałość. W skrzydle znajdują się zbiorniki paliwa o pojemności 105 litrów każdy. Pojemność wszystkich trzech zbiorników wynosi w sumie 280 litrów, co sprawia, że w pełni zatankowany XtremeAir...
Czytaj całość

NajnowszeAktualności

Odwiedzaj nas często!

Partnerzy

Wspierają nas!